Cennik

W przypadku redakcji i korekty jednostką rozliczeniową jest strona znormalizowana lub arkusz wydawniczy (w zależności od długości tekstu). Na podstawie przesłanego fragmentu tekstu (3–4 strony) określam, ile pracy będzie wymagała ode mnie poprawa przesłanego materiału i jakie błędy najczęściej popełnia autor.

Żeby wycenić usługę transkrypcji, potrzebne mi będzie 10 minut Twojego nagrania. Na tej podstawie określam dokładną stawkę za każdą rozpoczętą minutę.

Całkowity koszt usługi zależy od objętości tekstu lub długości nagrania, terminu realizacji oraz poziomu trudności zlecenia.

* Wycena będzie zależała od tego, jak mam dla Ciebie przygotować tekst. Transkrypcja może być dosłowna lub mogę ją dla Ciebie wstępnie zredagować (usunąć zająknięcia, śmiech, urwane w połowie słowa) i przygotować do publikacji na Twojej stronie internetowej.

** Usługa obejmuje wykonanie transkrypcji i odpowiednie dopasowanie napisów do wypowiadanych kwestii.

Żeby otrzymać wycenę, prześlij mi próbkę swojego tekstu (3–4 strony znormalizowane) lub fragment nagrania (10 minut).

Słowniczek

 • Arkusz wydawniczy

  To jednostka miary objętości tekstu. Przyjmuje się, że 1 arkusz to 40 000 znaków ze spacjami.

 • Korekta tekstu

  Korekta to drugie czytanie tekstu. Jego celem jest wyłapanie błędów, które mogły umknąć redaktorowi (to się zdarza, szczególnie gdy wiele zdań wymaga przeredagowania). Korektor nie ingeruje w tekst w takim stopniu, w jakim robi to redaktor, ale jeżeli znajdzie jakieś rażące błędy lub nieścisłości, to też powinien je zaznaczyć i skonsultować z redaktorem.

 • Korekta po składzie

  Ten etap polega na wyłapaniu błędów składu, które mogły się pojawić podczas przygotowania pliku do druku. Wbrew pozorom składanie tekstu jest bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać. Dlatego korektor sprawdza, co mogło pójść nie tak podczas tego procesu. Dzięki temu składacz wie, gdzie są za duże prześwity między wyrazami, a gdzie wyraz został źle podzielony.

 • Redakcja tekstu

  Jest to pierwsze czytanie tekstu po autorze. Redaktor poprawia każdy znaleziony błąd: od literówek po błędy stylistyczne. Tropi zaginione przecinki, usuwa błędy gramatyczne i dba o dialogi. Potrafi też wskazać błędy logiczne i merytoryczne. Sprawdzi, czy nie mylisz dat, faktów lub nazwisk.

 • Skrót ZZS

  To po prostu znaki ze spacjami. Nie doceniamy na co dzień spacji, ale w świecie korekty i transkrypcji są bardzo istotne. 😉

 • Strona znormalizowana

  Jednostka miary strony tekstu. Stosuje się ją, aby określić objętość tekstu. Jest to bardzo istotne, ponieważ strona stronie nierówna. Teksty są pisane różną czcionką, a pliki mają różne ustawienia odstępów między akapitami i interlinie. Przyjmuje się, że strona znormalizowana to 1800 znaków ze spacjami.

 • Masz jakieś pytania? Zapraszam Cię tutaj:

  Możesz też napisać do mnie na Instagramie: